Ügyleírás telepengedélyezési eljárás
A telepengedély, illetve a telep létesítésének bejelentése alapján gyakorolható egyes termelő és egyes szolgáltató tevékenységekről, valamint a telepengedélyezés rendjéről a bejelentés szabályairól szóló 57/2013. (II. 27.) Kormányrendelet előírásai alapján végezhető bejelentés és telepengedély alapján gyakorolható ipari tevékenység.
A rendelet hatálya nem terjed ki
- a Magyar Honvédség szervezetei által folytatott ipari tevékenységekre,
- a külön jogszabály szerint környezetvédelmi engedélyköteles, illetve egységes környezethasználati engedélyköteles tevékenységekre,
- a működési engedélyköteles kereskedelmi tevékenységekre,
- a fémkereskedelmi engedélyköteles tevékenységekre.
A rendelet alkalmazásában
Bejelentés-köteles tevékenységek:
a) az 1. mellékletben meghatározott ipari tevékenység;
b) a 2. mellékletben meghatározott ipari tevékenység
ba) a külön jogszabályban ipari területként meghatározott területen, valamint
bb) nem ipari területen akkor, ha a telepként szolgáló építmény vagy építményben az önálló rendeltetési egység a tevékenység végzésének megfelelő rendeltetésre 6 hónapnál nem régebbi véglegessé vált használatbavételi engedéllyel vagy tudomásulvétellel, illetve fennmaradási egyben használatbavételi engedéllyel rendelkezik.
Engedélyköteles ipari tevékenységek: a 2. mellékletben meghatározott ipari tevékenység.
Az 1. és 2. mellékletben meghatározott ipari tevékenységek tartalmára vonatkozóan a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerében foglalt tartalmi meghatározások az irányadóak.
Eljárás bejelentés-köteles tevékenységek esetén
Bejelentés: az erre a célra rendszeresített formanyomtatványon, melyet elektronikus úton kell beküldeni.
A bejelentést követően a jegyző haladéktalanul köteles meggyőződni arról, hogy a helyi építési szabályzat, illetve annak hiányában az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 18. § (2) bekezdése szerint a kérelemben feltüntetett telepen az adott tevékenység végezhető-e.
• Ha végezhető, akkor a telepet haladéktalanul nyilvántartásba veszi. A jegyző által vezetett nyilvántartás nyilvános, az interneten elérhető.
• Ha nem végezhető, akkor az ipari tevékenység végzését megtiltja és a telepet bezáratja.
Eljárás engedélyköteles ipari tevékenység esetén
Engedély-köteles ipari tevékenységet csak jogerős telepengedély birtokában lehet folytatni A telepengedély kiadására irányuló kérelmet az erre a célra rendszeresített formanyomtatványon kell a telep fekvése szerint illetékes jegyzőhöz elektronikus úton benyújtani.
A telepengedélyezési eljárásért járó igazgatásszolgáltatási díjat a kérelem benyújtásakor kell befizetni.
A jegyző a telepengedély iránti kérelem beérkezését követően meggyőződik arról, hogy a helyi építési szabályzat, illetve annak hiányában az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 18. § (2) bekezdése szerint a kérelemben feltüntetett telepen az adott tevékenység végezhető-e.
A jegyző a telepet telepengedély-köteles tevékenység esetében a telepengedély megadásával egyidejűleg nyilvántartásba veszi. A jegyző az általa vezetett nyilvántartást az interneten közzéteszi.
Adatváltozás/megszűnés bejelentése bejelentés és engedélyköteles ipari tevékenységek esetén:
A tevékenységet végző a nyilvántartásban szereplő adatokban bekövetkezett változást haladéktalanul, írásban köteles bejelenteni a jegyzőnek. (Ákr. 26. § (1) A hatóság írásban, az elektronikus ügyintézés és a bizalmi szolgáltatások általános szabályairól szóló törvényben (a továbbiakban: Eüsztv.) meghatározott elektronikus úton (a továbbiakban együtt: írásban), vagy személyesen, írásbelinek nem minősülő elektronikus úton (a továbbiakban együtt: szóban) tart kapcsolatot az ügyféllel és az eljárásban résztvevőkkel.)
Az ipari tevékenység végzőjének személyében történő változást, jogutódlást, – annak megfelelő igazolása mellett - az új jogosult, illetve a jogutód köteles bejelenteni.
Az ipari tevékenység megszüntetését az ipari tevékenység végzője köteles a jegyzőnek a megszűnést követően haladéktalanul bejelenteni. Ilyenkor a telepet a jegyző törli a nyilvántartásból.
Ha az ipari tevékenység végzője a telepen folytatott ipari tevékenység mellett másik bejelentés, vagy engedélyköteles ipari tevékenységet is folytatni kíván, a bejelentés-köteles tevékenységet köteles haladéktalanul bejelenteni, az újonnan végezni kívánt engedélyköteles tevékenységre pedig új kérelem benyújtásával engedélyt kérni.
Szükséges okiratok:
Bejelentés-köteles ipari tevékenység végzése esetén.
• nem a kérelmező tulajdonában levő telep esetében a telep használatának jogcímére (bérlet, stb.) vonatkozó igazoló okirat (tulajdoni lap kivételével);
• haszonélvezet esetében a haszonélvező, közös tulajdon esetében a tulajdonostárs hozzájárulását igazoló okirat;
• aláírási címpéldány (cég esetén);
• UTALÁSRÓL BIZONYLAT.
Telepengedélyes ipari tevékenység esetén:
• nem a kérelmező tulajdonában levő telep esetében a telep használatának jogcímére (bérlet, stb.) vonatkozó igazoló okirat (tulajdoni lap kivételével);
• haszonélvezet esetében a haszonélvező, közös tulajdon esetében a tulajdonostárs hozzájárulását igazoló okirat;
• aláírási címpéldány (cég esetén);
• környezetvédelmi tervfejezet;
• Az egyes közérdeken alapuló kényszerítő indok alapján eljáró szakhatóságok kijelöléséről szóló kormányrendeletben meghatározott szakkérdésben kiadott előzetes szakhatósági állásfoglalások
• UTALÁSRÓL BIZONYLAT.
Vonatkozó jogszabályok:
• 57/2013. (II. 27.) Korm. rendelet (R.) a telepengedély, illetve a telep létesítésének bejelentése alapján gyakorolható egyes termelő és egyes szolgáltató tevékenységekről, valamint a telepengedélyezés rendjéről és a bejelentés szabályairól;
• 2016. évi CL. törvény az általános közigazgatási rendtartásról (Ákr.);
• 2009. évi LXXVI. törvény a szolgáltatási tevékenység megkezdésének és folytatásának általános szabályairól
• 1990. évi XCIII. törvény az illetékekről (Itv.);
• 35/1999. (X. 13.) BM rendelet a telepengedélyezési eljárásért fizetendő igazgatási szolgáltatás díjáról;
• 186/2009. (IX. 10.) Korm rendelet a bejelentésköteles szolgáltatási tevékenységek tekintetében a bejelentés elmulasztása esetén fizetendő bírságról, továbbá a szolgáltatás felügyeletét ellátó hatóságok általános kijelöléséről;
Az önkormányzat elérhetősége:
Ügyfélfogadás helye: 9913 Szarvaskend, Iskola u. 66.
Ügyfélfogadás időpontjai: Hétfő: 8.30-15.00; Kedd: 8.30-15.00; Szerda: 8.30-15.00
Péntek: 8.30-11.00
E-mail cím: jegyzo@szarvaskend.hu
Honlap cím: https://nagymizdo.asp.lgov.hu
Telefonszám: +36 94 530-010
Nagymizdó Községi Önkormányzat Hivatali Kapu elérhetősége:
HIVATAL RÖVID NEVE: NDOONK;
HIVATAL TELJES NEVE: Nagymizdó Községi Önkormányzat;
KRID: 644190171